Najczęściej zadawane pytania

Czy możliwe jest przeprowadzenie lekcji próbnej? Ile trwa i ile kosztuje?

Oczywiście. Lekcja próbna trwa 30 minut i jest bezpłatna. 

Z jakich materiałów będą korzystał podczas lekcji?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kursów, lektor prowadzi zajęcia w oparciu o podręczniki i materiały autorskie, na pewno zadba o różnorodność materiałów. Regularnie na swoją pocztę będziesz otrzymywać teksty, ćwiczenia oraz nagrania.  

Skąd wezmę Skype?

Skype to bezpłatny komunikator internetowy, który można pobrać ze strony: http://www.skype.com/intl/pl/welcomeback/.

W jakich godzinach mogą odbywać się lekcje?

Codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 5:00 – 23:00 (czasu polskiego), jeśli tylko istnieją wolne terminy.

Czy nauka przez Skype przynosi efekty?

Skype oferuje wspaniałe możliwości szybkiej i efektywnej nauki języków obcych. Lekcja online umożliwia kontakt z native speakerem niezależnie od miejsca zamieszkania. Pozwala elastycznie ułożyć plan zajęć (lekcje mogą odbyć się o różnych godzinach, bez względu na strefę czasową). Stwarza wygodne i „domowe” warunki do nauki (można usiąść wygodnie we własnym fotelu z filiżanką ulubionej herbaty :)).  

Podczas lekcji online rozwijane są wszystkie sprawności językowe: rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu, nauka wymowy, gramatyki i poszerzanie słownictwa, a także pisania. Przewidziane są również prace domowe, które przesyłane są w załączniku e-maila. 

Kiedy płaci się za lekcję?

Każda lekcja powinna zostać opłacana z góry.

Jaki jest czas trwania regularnych zajęć i ile kosztują?

Regularne zajęcia trwają 60 minut i kosztują 100 zł / 25 euro.

Czy mogę uzyskać certyfikat po ukończeniu nauki?

Tak. Jeżeli weźmiesz udział w co najmniej 20 lekcjach i napiszesz test końcowy na min. 60%.  

Czy mogę odwołać albo przenieść zaplanowaną lekcję?

Tak. Musisz tylko najpóźniej 24h przed godziną rozpoczęcia zaplanowanych zajęć wysłać drogą mailową do swojego lektora albo do sekretariatu szkoły taką informację. Pamiętaj, że jeśli odwołasz zajęcia w tym samym dniu, będziesz musiał za nie zapłacić.

Rozumiemy, że zdarzają się spóźnienia. Lektor ma obowiązek czekać na Ciebie przez 15 minut. Lekcja jednak skończy się o ustalonej wcześniej porze. 

Czy kamerka podczas lekcji jest konieczna?

Nie, kamerka nie jest konieczna. Sam wybierasz, czy chcesz widzieć i być widzianym przez lektora. Kiedy używasz kamery, Twój kontakt z lektorem jest pełniejszy i bardziej naturalny. Bez kamerki natomiast możesz skuteczniej ćwiczyć sprawność słuchania, co także sprzyja ładniejszej wymowie. Podobnie jest w przypadku rozmowy telefonicznej – nie masz możliwości wspomagać się językiem ciała. Twój lektor – rozmówca zrozumie Cię tylko wtedy, gdy usłyszy poprawną wymowę.

Co jest potrzebne do nauki online?

Potrzebujesz jedynie: zestawu słuchawek z mikrofonem, (opcjonalnie) kamery oraz łącza internetowego umożliwiającego swobodną komunikację przez Skype. Wszystkie materiały lekcyjne zostaną do Ciebie wysłane dzień wcześniej na skrzynkę mailową.

Czego będę się uczyć i czy mogę wybrać tematy zajęć?

Lekcje online nie odbiegają od lekcji prowadzonych tradycyjną metodą. Program dopasowany jest do Twojego poziomu, a także do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wspólnie z lektorem określicie cel nauki, a lektor ustalając plan, uwzględni zaproponowane przez Ciebie tematy.

W jakim języku prowadzona jest lekcja?

Lekcje prowadzone są w języku polskim. Więcej o tej metodzie, kliknij tu. Niektóre zagadnienia lub kwestie organizacyjne mogą być tłumaczone w innym języku, najczęściej jest to język angielski.

Jak rozpocząć naukę przez Skype?

To bardzo proste. Rejestrujesz się na naszym panelu zgłoszeniowym i czekasz na kontakt od nas z dalszymi informacjami. Na lekcje możesz się umówić również drogą telefoniczną lub w sekretariacie szkoły.

Nie jestem pewny swojego poziomu językowego.

Jeżeli jeszcze nie wiesz na jakim poziomie językowym jesteś, to wypełnij test kwalifikacyjny dostępny na naszej stronie. Możesz również umówić się na spotkanie z lektorem w siedzibie szkoły. 

Czy mogę mieć 2 lektorów?

Tak, wtedy zajęcia mogą odbywać się na zmianę (jedna lekcja z jednym lektorem, druga lekcja z drugim lektorem) lub przez cały tydzień z jednym, następny tydzień z drugim lektorem. Prowadzenie zajęć przez dwóch lektorów polecamy raczej przy intensywnym kursie (ok. 15 lekcji tygodniowo).

Czy możliwe są zajęcia dla dwóch osób?

Tak. Cena za lekcję dla dwóch osób wynosi wtedy 130 zł / 33 euro za 60 min. Mogą to być osoby, które przebywają w tym samym pomieszczeniu, lub w dwóch różnych miejscach, a nawet różnych krajach. 

Jak mogę zapłacić za lekcje?

Przelewem na konto.
Dane bankowe:

VARIA s.c.-Centrum Jezyka Polskiego. Katarzyna Hoffmann, Aneta Kawa
ul. Michalowskiego 2/3
31-126 Krakow

Konto walutowe (EURO):
IBAN/Numer konta: PL70 1140 2017 0000 4012 0038 5708
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK
Nazwa banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ
Adres banku: Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

Konto złotówkowe (PLN):
IBAN/Numer konta: PL51 1140 2017 0000 4102 0546 3403
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK
Nazwa banku: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ
Adres banku: Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

Jeśli potrzebujesz fakturę, poinformuj o tym Gosię lub Paulinę z sekretariatu szkoły.