Najczęściej zadawane pytania

W jakich godzinach realizowany jest program kulturalny?

Czas zarezerwowany na program kulturalny to popołudnia i wieczory, od poniedziałku do piątku. Weekendy pozostają do dyspozycji studentów.

Czy osoby towarzyszące, a niebiorące udziału w kursie, mogą uczestniczyć w programie kulturalnym?

Tak, oczywiście. Również osoby towarzyszące zapraszamy na imprezy integracyjne, karaoke czy wycieczki rowerowe.

Jeśli zostanę więcej niż na jednym kursie to czy program kulturalny będzie się powtarzał?

Niektóre elementy programu będą się powtarzać (np. oprowadzanie po Starym Mieście). Zawsze staramy się jednak urozmaicać program kulturalny, dodając nowe elementy dla każdego kursu i dostosowując do bieżących wydarzeń w Krakowie. Chcemy, żeby osoby, które przyjeżdżają do nas po raz kolejny lub rezerwują więcej niż jeden kurs, nie narzekały na nudę i miały możliwość zdobycia jak najwięcej nowych informacji na temat Krakowa i kultury polskiej.

Czy warto uczestniczyć w programie kulturalnym?

Jeśli przyjeżdżasz do Krakowa po raz pierwszy – zdecydowanie tak. Poznasz z nami miasto, jego historie i tajemnice, zwiedzisz ciekawe muzea, galerie i wystawy, a także odkryjesz miejsca znane tylko wybranym...

Program kulturalny to również polska kultura, możliwość uczestniczenia w warsztatach, na których poznasz smaki polskiej kuchni, nauczysz się polskich piosenek i dowiesz się więcej o samych Polakach.

Wszystkie przygotowane dla Ciebie atrakcje to świetna okazja żeby zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami i koleżankami z kursu. Wspólne wycieczki, imprezy integracyjne, spotkania w krakowskich pubach z pewnością dostarczą niezapomnianych emocji, także tym, którzy znają już nasze miasto.

Podczas wspólnych spotkań, staramy się mówić jak najwięcej po polsku. Naturalna i zabawowa atmosfera spotkań sprzyja swobodnej konwersacji w języku polskim.

W jakim języku realizowany jest program kulturalny?

Większość punktów programu kulturalnego, jak np. warsztaty kulinarne, warsztaty językowe (slang, polska wymowa), gra miejska realizowane są w języku polskim.

Niektóre wykłady (np. podróż po Polsce), jak także oprowadzanie po Krakowie prowadzone są po angielsku, często jednak wykładowca czy przewodnik tłumaczy najważniejsze informacje również na język polski.

Podczas wieczornych spotkań integracyjnych, w luźnej, nieskrępowanej atmosferze, rozmawiamy jak chcemy i jak potrafimy :), po polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, fińsku…

Czy istnieje możliwość podróżowania w czasie kursu?

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Weekendy pozostają do Twojej dyspozycji. Czas ten znakomicie nadaje się na krótkie wycieczki.

Jeżeli chcielibyście sami lub w towarzystwie kolegów z kursu zwiedzić Wieliczkę, Zakopane, Oświęcim, Częstochowę..., z chęcią pomożemy Wam zorganizować wycieczkę. Poinformujemy o możliwościach dojazdu, godzinach otwarcia muzeów i podpowiemy co warto zobaczyć. Koszty wycieczki kursanci pokrywają we własnym zakresie.

Czy szkoła udziela informacji turystycznych?

Tak. Bardzo chętnie pomożemy Ci zorganizować Twój wolny czas, podpowiemy które miejsca w Krakowie warto zobaczyć i które sklepy odwiedzić, gdzie serwują najlepsze obiady i najlepsze drinki. Polecimy dobre kino i dobry polski film, wydrukujemy rozkład autobusów do Zakopanego i gdy trzeba - pomożemy dogadać się z informacją kolejową... ;)

Każdy z naszych kursantów otrzyma też specjalnie opracowany przez nas przewodnik po najlepszych restauracjach, muzeach i dyskotekach.