Kursy semestralne

varia łac., rzeczy różne, rozmaitości.
…bo Varia to nie tylko nauka. 

Z naszymi „variowymi” studentami...

Rozmawiamy, dyskutujemy, żartujemy...
Podczas naszych spotkań konwersacyjnych – Varia talków rozmawiamy na najróżniejsze tematy (po polsku! :)). Jesteśmy z różnych krajów i z różnych kultur. Chcemy wiedzieć o sobie jak najwięcej. Zawsze mamy mnóstwo pytań i mnóstwo do opowiedzenia. 

Zobacz przykładowe tematy spotkań konwersacyjnych, kliknij tu.

Śpiewamy, tańczymy, imprezujemy...
Bo jest tyle okazji, żeby świętować! Początek semestru i jego zakończenie. Karnawał, ostatki, Andrzejki... Nasze spotkania są wyjątkową okazją, by pogadać, zatańczyć salsę, napić się piwa… A wszystko to w towarzystwie osób z kilkudziesięciu krajów świata!

Gimnastykujemy język i szare komórki...
m.in. podczas warsztatów poprawnej wymowy i polskiego slangu. 
„Magia prefiksów”, „Wszystkie sz, cz, ś i ć w języku polskim”, „Jak rozmawiać z kumplem a jak z szefem” - to tylko przykładowe tematy naszych warsztatów językowych. Zajęcia te zawsze cieszą się dużym powodzeniem – są jedyną w swoim rodzaju mieszanką zabawy, nauki i integracji.

O wszystkich dodatkowych spotkaniach, wykładach i konwersacjach będziemy Was na bieżąco informować. Szczegóły o variowych imprezach znajdziecie też na naszym FB

W sekretariacie szkoły można również otrzymać specjalnie opracowane przez nas przewodniki po najlepszych pubach, restauracjach, muzeach, galeriach... Ten „Variowy niezbędnik” z pewnością ułatwi Wam dotarcie do najpyszniejszych pierogów w Krakowie, do klubów z najlepszą muzyką jazzową i do innych, wyjątkowych miejsc.

Dodatkowo dzięki variowej legitymacji studenckiej, w wielu rekomendowanych przez nas miejscach otrzymacie atrakcyjne zniżki. Więcej o Karcie Varia, kliknij tu.
Więcej zdjęć z variowych imprez, kliknij tu