Intensywne kursy wakacyjne

Jak przygotować najlepsze pierogi ruskie? Kogo warto poprosić o autograf na rynku w Krakowie? Gdzie wybrać się w podróż po Polsce? Jak dogadać się po polsku za pomoca gestów?

Program kulturalny pozwoli nie tylko praktycznie i interesująco zapełnić czas wolny od nauki, ale stworzy możliwość poznania polskiej kultury. To także świetna okazja do zastosowania języka polskiego w codziennych sytuacjach.

Niektóre elementy programu kulturalnego (opisane poniżej) oferujemy w ramach dwutygodniowego kursu języka polskiego i nie musisz za nie dodatkowo płacić. Pozostałe punkty programu realizujemy na życzenie i za dodatkową opłatą. 

Na kursie Varia czekają na Was między innymi:

Impreza powitalna i pożegnalna
Polska kiełbasa, francuski ser, czekolada z Belgii... Na dzień dobry wyjątkowe przysmaki i nowi koledzy z całego świata. A na zakończenie polskie słodkości i zasłużone dyplomy złagodzą smutne pożegnanie z Krakowem.

Bezpłatnie dla uczestników kursów

Oprowadzanie po Starym Mieście z przewodnikiem
Nie ma na świecie wielu tak pięknych miast jak Kraków. Nasi przewodnicy pokażą Wam najciekawsze miejsca Krakowa, opowiedzą ciągle żywe legendy, zaprowadzą do ulubionych miejsc krakowian: chcemy, żeby Kraków stał się Waszym miastem.

Cena: 70 zl

Spotkania integracyjne 
To propozycje na wspólne spędzenie czasu wolnego: wieczory z polskimi piosenkami, biesiadowanie przy polskim piwie, tańce do białego rana…

Bezpłatnie

Atrakcje „zielonego” Krakowa
Lato w Krakowie: ciepłe, słoneczne.. Idealne na pikniki  w krakowskich parkach, wycieczki rowerowe i słodkie lenistwo na wiślanej plaży. Do tego miłe towarzystwo, zimna lemoniada  i… chwilo trwaj :)!

Cena: 60 zł

Warsztaty językowe – m.in. „Chrząszcz brzmi w trzcinie – poprawna wymowa”, „Masakra, nie czaję –polski slang”, „Kawa - kawusia, Katarzyna – Kasia, czy mówimy o tym samym i dlaczego język polski kocha zdrobnienia?

Cena: 40 zl

Warsztaty i wykłady tematyczne  m.in. „Polskie miasta, miasteczka i cuda natury, które musisz zobaczyć", „Czy polski film może być interesujący dla zagranicznych widzów?”, „Kraków – serce polskiej kultury".

Cena: 40 zl

Polska kuchnia – warsztaty kulinarne połączone z lekcją języka polskiego
Aromatyczny żurek, polskie „ruskie pierogi“, barszcz czerwony z uszkami... Polska kuchnia: smaczna, różnorodna i baaardzo syta. Nasze warsztaty to prawdziwa uczta kulinarna, na której nauczymy Cię przyrządzać smaczne i nieskomplikowane polskie dania.

Cena: 40 zl

Pozostałe atrakcje programu przygotowywane są w oparciu o aktualne wydarzenia kulturalne w Krakowie, jak np. Festiwal Kultury Żydowskiej, Coke Live Festival, Noc Muzeów, Noc Kościołów...

Ponadto wszyscy kursanci otrzymują od nas specjalnie opracowany przewodnik po najlepszych pubach, restauracjach, muzeach, galeriach... Ten „Variowy niezbędnik” z pewnością ułatwi wam dotarcie do najpyszniejszych pierogów w Krakowie :), do klubów z najlepszą muzyką jazzową i do innych, wyjątkowych miejsc, których nie można znaleźć w „zwykłych” przewodnikach miejskich.  

Weekend pozostaje do Waszej dyspozycji. Możecie go wykorzystać na przykład na wycieczkę do Zakopanego, Ojcowa, Wieliczki lub Oświęcimia. Chętnie udzielimy Wam wszelkich informacji i pomożemy kreatywnie zorganizować czas wolny od nauki. 

Zobacz przykłdowy program kulturalny, kliknij tu