Wiosna w Krakowie

Medium c69fc628 4a09 47d2 934e 90ebe76503b2

Wiosna przyszła! Coraz więcej słońca, pozytywnej energii i mnóstwo możliwości do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. 😊

Niezależnie od tego, czy ciepłe dni oznaczają dla Was więcej ruchu na świeżym powietrzu, czy leniwe drzemki w hamaku, przygotowaliśmy kilka propozycji, które na pewno Was zainteresują.

Zacznijmy od …Wisły 😊. Oprócz piknikowania i spacerów nad rzeką, możecie też wybrać się na wycieczkę wodnym tramwajem (znajdziecie go na Bulwarze Czerwińskiego przy moście Dębnickim) lub zapewnić sobie solidną dawkę ruchu wypożyczając kajak (na Bulwarze Kurlandzkim lub przy ul. Księcia Józefa 24a).

Jeśli wolicie twardo stąpać po ziemi, polecamy spacery po krakowskich Plantach (w samym centrum miasta), kopcach (Kopiec Krakusa to nasz zdecydowany faworyt!) lub parkach (polecamy odnowiony Park Krakowski). Dobrym pomysłem będzie też wyprawa do ZOO (przy alei Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14). Tym, którzy lubią poruszać się z większą prędkością, proponujemy przejażdżkę rowerową do Tyńca (rower wypożyczycie w Wavelo, czyli „miejskiej sieci rowerowej”).

Lubicie lody? Śmietanka ze Skały, polska truskawka, solony karmel… to topowe smaki lokalnej lodziarni Good Lood. Będąc na Kazimierzu koniecznie je przetestujcie! A jeśli bliskie są Wam kulinarne podróże, polecamy modne miejsca w plenerze, w których zjecie coś dobrego, odpoczniecie na wygodnych leżakach i posłuchacie chillout’owej muzyki. Dobrym przykładem będzie Bezogródek, czyli foodtrack park niedaleko krakowskich Błoń.

A jak dobrze znacie Podgórze? Ta dzielnica Krakowa ostatnio zyskuje coraz większą popularność. Zatem nawet jeśli odwiedziłaś/eś już Fabrykę Schindlera, a na Kładce Bernatce zawiesiłeś/aś mosiężną kłódkę, wciąż warto wybrać się na spacer po starym Podgórzu połączony z degustacją kawy. Nasze ulubione miejsce? Bonjour Cava!

Wieczorową porą szczególnie polecamy knajpki z klimatycznymi ogródkami na Kazimierzu i jedyne w swoim rodzaju Forum Przestrzenie z widokiem na Wisłę i Wawel. Bardziej imprezowym adresem jest Tytano Dolne Młyny (ul. Dolnych Młynów 10), które mieści się blisko naszej szkoły. A jeśli impreza nieco się przeciągnie, nic nie szkodzi – w jednej z kilku krakowskich „śniadaniowni” (restauracji serwującej śniadania) dobrze Was nakarmią. Na przykład w Rannym Ptaszku (ul. Augustiańska 5).

Teraz już wiesz, że Kraków pełen jest uroczych i zielonych zakątków. Skorzystaj z wiosennej aury i odkryj go dla siebie! 😊

powrót >>>