Pomysły na zimę

Medium c6769f86 6372 4914 99b7 9e6f5636aaf8

Jeśli Twoim domem jest słoneczna Hiszpania, gorąca Kolumbia bądź wiecznie zielona Wenezuela, nasz polska zima może być dla Ciebie nieco zaskakująca. Raz temperatura spada do -15 stopni Celsjusza, innym razem lekki mróz utrzymuje śnieg, który spadł w ciągu nocy. Pytanie brzmi – co robić kiedy za oknem panuje ujemna temperatura? Jeśli Twoją strategią jest przemykanie z jednego ciepłego miejsca do drugiego, może Cię dziwić, że Polacy zdają się zupełnie nie przejmować pogodą! Czy słońce, czy śnieg, tłumnie wylegamy na ulice – żadna pogoda nie zniechęca nas do długich spacerów. A oto lista naszych ulubionych zimowych aktywności! Może i Ty się skusisz 😉

 

  • Ślizgamy się - na chodniku, w parku czy na profesjonalnym lodowisku! Polecamy lodowiska na hali Targowej oraz ślizgawki na lodowisku Cracovii.

 

  • Lepienie bałwana i rzucanie się śnieżkami jest naszą zabawą od najmłodszych lat. Jeśli tylko zobaczymy śnieg za oknem, natychmiast pędzimy wykorzystać biały puch.

 

  • Polacy to wielcy fani jazdy na nartach i snowboardzie. W Polsce mamy stoki dla każdego – bez względu na to, czy jesteś mistrzem slalomu czy dopiero zaczynasz, z pewnością znajdziesz górę odpowiednią dla siebie.

 

  • Nowy trend - skitour i narty biegowe. Z racji tego, że naszą narodową bohaterką jest Justyna Kowalczyk – mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich – coraz więcej osób ją naśladuje. Ci, którzy lubią podziwiać zimowe krajobrazy decydują się zwykle na wyprawy skitourowe i mkną na nartach pod górkę i z górki.  

 

  • A może morze? Czy widziałeś kiedyś plażę pokrytą śniegiem? A może chciałbyś dołączyć do morsów i zanurkować w prawdziwie ekstremalnych warunkach (nawet poniżej 0°C!). Bez względu na to, czy bardziej atrakcyjna wydaje Ci się kąpiel czy spacer brzegiem morza, Bałtyk o tej porze roku jest niesamowitym widokiem!

 

  • Od czasów Adama Małysza – naszego mistrza w skokach narciarskich, w Polsce nieustannie panuje moda na oglądanie skoków narciarskich i omawianie ich w szerszym gronie. Nie zdziw się, gdy podczas imprezy, ktoś zagai rozmowę na temat Zimowej Olimpiady.

 

  • Jeśli wybierzesz się do tatrzańskich dolin, z pewnością zobaczysz rozpędzone sanki i jabłuszka (czym jest jabłuszko, zobacz tu) mknące po górskich szlakach. Z górki zjeżdżają nie tylko dzieci! Zatem jabłuszka w dłoń i zjeżdżamy 😉.

 

  • Baseny termalne – te najbliżej Krakowa jak Szaflary czy Bukowina Tatrzańska - są świetną opcją dla „ciepłolubów”. Dla odważniejszych – wybiec z wody i wytarzać się w śniegu! I z powrotem do wody!

 

  • Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałaś/eś, to koniecznie musisz wybrać się na kulig! Rząd sanek ciągniętych przez konia lub traktor to gwarancja niezapomnianych wrażeń! A po kuligu – koniecznie ognisko i gorący posiłek podgrzany na ogniu 😊 Obowiązkowo!

 

  • A po zakończonych szaleństwach na świeżym powietrzu, my Polacy uwielbiamy spotkać się w barze i napić grzanego wina lub gorącego piwa z przyprawami (tak, tak, serio 😉). Jeśli zobaczysz roześmianą grupkę z parującymi kubkami i zarumienionymi buziami, niekoniecznie jest to 5 o’clock tea 😊 Polecamy dołączyć!

 

Zima wcale nie musi być nudna! Zainspirowana/y?

powrót >>>