Lato nadal trwa... korzystajmy!

Medium 7ad9cbe3 ea9b 431c 9679 be024300866f

Znudziło Cię szybkie życie miasta? Za gorąco Ci w miejskich murach? Masz ochotę odpocząć na łonie natury lub rozruszać gdzieś zasiedziałe kości? Skorzystaj z naszych poniższych propozycji weekendowych wyjazdów i wycieczek w okolice Krakowa!

Świetnym punktem wypadowym, jednocześnie położonym niedaleko Krakowa, są Niepołomice. Małe miasteczko uwielbiane w przeszłości przez polskich królów kusi XIV wiecznym zamkiem królewskim, odremontowanym ryneczkiem, ogrodami Królowej Bony, spacerami po pradawnej niepołomickiej puszczy oraz znakomitymi lodami własnego wyrobu. W sam raz na jedno niedzielne popołudnie :).

Ciekawym miejscem, nieopodal Krakowa, są także Dobczyce. Oprócz zamku usytuowanego na wysokiej skale, skąd rozciąga się wspaniały widok na Jezioro Dobczyckie, w miasteczku można podziwiać skansen wsi małopolskiej oraz zabytkowy kościół parafialny. 

Osobom, które preferują bardziej aktywny i sportowy wypoczynek, proponujemy wycieczkę w pobliskie góry. Z odległej zaledwie 40 km od Krakowa Rabki prowadzą szlaki w łagodne i malownicze Gorce. Nieco dalej (2 godz. autobusem od Krakowa), z miejscowości Szczawnica, możecie wyruszyć szlakiem Sokola Perć na najwyższy szczyt Trzy Korony, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę Tatr i na dolinę Dunajca.

Ci, którzy nie lubią wędrówek górskich, powinni wziąć udział w spływie Dunajcem – najstarszej zorganizowanej atrakcji turystyczne w Polsce. 

Na koniec coś dla miłośników sportów wodnych. Wystarczą 2 godziny jazdy z Krakowa by znaleźć się w Tresnej, skąd można wypożyczyć łódki i popływać po pięknym Jeziorze Żywieckim. Dla bardziej żądnych przygód istnieje opcja zmierzenia się z deską windsurfingową, dla leniwców pozostają rowerki wodne ;).

Pamiętajcie, im jesteście dalej od Krakowa, tym większa szansa, że będziecie musieli mówić tylko po polsku, ewentualnie w dialekcie góralskim. Ale to przecież dla Was bułka z masłem :)!

2014-08-20

powrót >>>