Intensywne kursy wakacyjne

Medium 855592ef 9248 409e 85f6 cac9e8eb9f0c

Od początku lipca aż do końca września Varia staje się wyjątkowym miejscem... Przyjeżdża do nas ponad 200 osób z niemal każdego zakątka świata. Są wśród nich nasi nowi studenci i starzy znajomi, początkujący adepci języka polskiego i „weterani” wielu kursów, młodzi i „młodzi duchem” :), zakochani w Polsce i Polakach/Polkach… Do tego wszystkiego słoneczna wakacyjna pogoda i Kraków – pełen turystycznych i kulturalnych atrakcji. Czego chcieć więcej? :)

Dla niewtajemniczonych przygotowaliśmy małą próbkę tego, co czeka Was w Krakowie na naszym wakacyjnym intensywnym kursie;

1. Każdy dzień rozpoczynamy pożytecznie i… przyjemnie, czyli od lekcji polskiego. Gwarantujemy, że intensywne konwersacje po polsku działają tak samo pobudzająco jak poranna kawa. :)

2. A skoro o kawie mowa… Po 90-minutowej intensywnej pracy, dla wszystkich studentów przychodzi czas na 15-minutowy relaks przy kawie i herbacie (gratis :)) połączony z:

 • wymianą wrażeń z poprzedniego dnia i zaplanowaniem wspólnego wieczoru (dla towarzyskich),
 • wielojęzycznymi konwersacjami po polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, chińsku, a czasami we wszystkich tych językach naraz (nie tylko dla filologów),
 • rezerwacją biletów na weekendowy wypad do Zakopanego (dla aktywnych),
 • wymianą przepisów na bigos i gołąbki (dla łasuchów),
 • krótką drzemką (dla imprezowiczów),
 • szybkim spacerem po drożdżówkę z serem na drugie śniadanie (dla głodnych) lub
 • wspólnym selfie (dla fotogenicznych).

Każdy znajdzie coś dla siebie! :)

3.  Zrelaksowani i zmotywowani wracamy na lekcje. Gramatyka, fonetyka, a przede wszystkim konwersacje… Na naszym intensywnym kursie przekonasz się, jak szybko można zacząć mówić po polsku (i to gramatycznie!)

Po zajęciach Wasze szare komórki czeka dalsza gimnastyka na variowych warsztatach tematycznych z…

4.  Fonetyki? Slangu? Polskiej muzyki? A może wirtualna wycieczka po Polsce?

5. Głodni dalszych wrażeń? Pora na wspólny obiad! Sushi, kebab, pizza, schabowy z kapustą… – w Krakowie znajdziecie każdą kuchnię świata. Ale plotki głoszą, że najlepszy obiad w Krakowie serwują variowi studenci na warsztatach gotowania pierogów. Nie wierzycie? Spróbujcie sami! :)

6. Druga połowa dnia to czas na odkrywanie Krakowa. Oprócz warsztatów, w ramach programu kulturalnego przygotowaliśmy dla Was wiele turystycznych i kulturalnych atrakcji, w tym:

 • Odkrywanie Krakowa z naszym wyjątkowym przewodnikiem
 • Wycieczka rowerowa po malowniczych okolicach Krakowa,
 • Wieczorna integracja w kultowych krakowskich pubach...
 • Zwiedzanie najciekawszych krakowskich muzeów

7. A następnego dnia... Chcecie wiedzieć co będzie dalej? Zapraszamy do Varii! :)

Więcej informacji o polskich wakacjach w Varii znajdziecie tutaj: https://www.kurspolskiego.pl/pl/Kursy_polskiego/intensywne-kursy-wakacyjne

 

powrót >>>