Majowe variacje

Medium 3b384c7a 4929 4d18 9889 2d4f07a63dc7

Przerwa wielkanocna ledwie się skończyła, a tu znów trzeba odpoczywać ;).

Weekend majowy, czyli wielka majówka - w tym roku od piątku 1.05 do niedzieli 03.05! Jeśli w wolnym czasie nie macie ochoty na powtórkę polskich słówek i gramatyki, to mamy dla Was kilka pomysłowych VARIAcji na spędzenie majówki w Krakowie.

VARIAcja ROWEROWA. Chcecie uciec przed falą turystów zalewającą Rynek? Wsiadajcie na rower i w nogi! Jednym z miejsc, które polecamy na rowerową wycieczkę jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu (http://tyniec.benedyktyni.pl/pl/aktualnosci-benedy... – najstarszy klasztor w Polsce, który w tym roku obchodzi swoje 970 urodziny. W Tyńcu nie tylko odpoczniecie od zgiełku miasta, ale możecie również nabyć produkty własnoręcznie robione przez zakonników, w tym… fantastyczne piwo...

VARIAcja ZIELONA. Amatorom romantycznych spacerów polecamy Ogród Botaniczny UJ (http://www.ogrod.uj.edu.pl/), gdzie w samym centrum miasta można cieszyć się kwitnąco-pachnącą wiosną. Leniwcom proponujemy piknik na trawie (może Błonia albo jeden z krakowskich Kopców?) – wystarczy spakować kanapki, dobrą książkę i zaprosić przyjaciół… A jeśli roznosi Was energia to łapcie za frisbee lub zakładajcie rolki i ruszajcie na Błonia!

VARIAcja DLA MIĘSOŻERCÓW. Grillowanie to jeden z najpopularniejszych polskich „sportów”. Prawdziwymi VARIAtami wiosenno-letniego grillowania są krakowscy studenci, którzy potrafią przyrządzić na grillu prawie wszystko…Nie wierzycie? Wybierzcie się w czasie majówki na miasteczko studenckie, lub jeszcze lepiej spotkajcie się w gronie przyjaciół i wspólnie grillujcie!

Miłej Majówki! :)

2014-04-20

powrót >>>