Jesienią, jesienią sady się rumienią....

Medium aec420bd fe79 4a6f a8cc 4d34987fa852

Jesienią, jesienią sady się rumienią....

Jesień w Polsce sprzyja wszystkim nocnym markom. Zmierzch zapada już ok 16-tej, a w długie jesienne wieczory można….zerknijcie na kilka naszych propozycji:

Kazimierz nocą – jedyny taki!
Jednym z uwielbianych przez studentów miejsc na nocne imprezy, dyskretne rozmowy i...smaczną przekąskę jest na pewno dzielnica Kazimierz. Miłośnikom tańca polecamy klub Pozytywka, na rozmowę przy świecach zapraszamy do pubu Eszeweria. A najpopularniejsza kanapka w Krakowie? Bez wątpienia zapiekanka na Placu Nowym – rozkosze podniebienia za zaledwie kilka złotych.

Dla miłośników herbaty i książki
Gorąca, aromatyczna herbata to polski, tradycyjny sposób na „ocieplenie” zimy. W herbaciarni Czajownia na ul. Józefa możesz spróbować herbaty z różnych zakątków świata, uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty, a także dzięki etnicznym koncertom i opowieściom podróżników przenieść się w inne przestrzenie i klimaty. Z naszą Kartą Varia dostaniecie tam rabat 10%!

A kiedy chcesz zaszyć się gdzieś z herbata i książką, gorąco polecamy Cytat Cafe na ul. Miodowej oraz De Revolutionibus na ul. Brackiej! Tam nie tylko napijesz się pysznej herbaty w przyjemnym otoczeniu, ale możesz także zaopatrzyć się w całą masę książkowych nowinek (a jak wiadomo – książek nigdy za wiele!). Serdecznie polecamy!

Dla miłośników kawy i filozoficznych rozmyślań
Macie ochotę na spokojny wieczór przy filiżance kawy, w przytulnym miejscu skłaniającym do rozmyślań o sprawach wielkiej wagi? Oto kilka klimatycznych miejsc, które polecamy:

  • Piwnica Pod Baranami – przepełnione artystycznym duchem i pachnące kawą miejsce, znajdujące się na samym Rynku Głównym; z Kartą Varia czeka tam na Was zniżka 10%!
  • Cafe Szafe  aromatyczna kawa w....szafie? Wystrój może kojarzyć się ze światem, do którego trafiła Alicja z Krainy Czarów, dlatego jest tak niezwykły...
  • Camera Cafe  w mroźny wieczór warto rozgrzać się przepyszną kawą lub gorącą czekoladą, a ciężko znaleźć miejsce z równie dużym wyborem tego zbawiennego napoju;
  • Nowa Prowincja – jedno z najbardziej kultowych miejsc na kawiarnianej mapie Krakowa! To idealne miejsce zarówno do intymnych rozmów, jak i burzliwych dyskusji.

powrót >>>