KRAKÓW PODCZAS PANDEMII – POMYSŁY NA CIEKAWY WEEKEND

Medium c5d71cc4 cde3 4bc1 9151 a06f81e66fab

Wkrótce długi weekend majowy. Być może będzie to okazja do lepszego poznania Krakowa i jego okolic. Jeśli nie macie jeszcze planów,  jak spędzić majówkę, mamy dla Was kilka ciekawych propozycji.

1. Podgórze.

Kraków jest pełen miejsc nieoczywistych. Jeśli jeszcze nie zwiedzaliście Podgórza, malowniczej dzielnicy miasta, warto pobawić się w detektywów i spróbować odnaleźć kolorowe schody na ulicy Tatrzańskiej.


Źródło: www.okiemmiszy.pl

Podgórze jest słynne również ze swojego rynku, a także z zabytkowego neogotyckiego kościoła św. Józefa. Na Podgórzu znajduje się również ulubiony kopiec młodych krakowian, czyli Kopiec Kraka, skąd możecie podziwiać panoramę całego miasta.

2. Park Lotników Polskich

W majówkę możecie udać się również do Parku Lotników Polskich, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Można tutaj przejść się alejkami wśród bujnej roślinności, posiedzieć przy stawie, a jak będziecie mieć odrobinę szczęścia, to również poobserwować biegające po alejkach i drzewach wiewiórki.

3. Foodtrucki tour 😊

Jeśli jesteście już w Parku Lotników Polskich i co nieco zgłodnieliście – jest to świetne miejsce, aby rozpocząć wycieczkę śladem foodtrucków. Przy Parku Lotników Polskich i Tauron Arenie możecie spróbować m.in. dań azjatyckich, burgerów czy pysznych gofrów.  Kolejnym punktem waszej trasy mogą być foodtrucki w dzielnicy żydowskiej, czyli na Kazimierzu. Na ulicy św. Wawrzyńca zjecie np. kumpir, czyli krakowski nadziewany ziemniak. Swoje kulinarne podboje możecie zakończyć w centrum, na ulicy Krupniczej, gdzie również znajdziecie miejsce z wyśmienitym foodtruckowym jedzeniem – np. hiszpańskimi pączkami czy rzemieślniczymi lodami.

4. Tyniec na rowerach

Ci, którzy mają trochę więcej czasu, mogą wybrać się nieco dalej. Świetnym planem na spędzenie majówkowego weekendu jest wycieczka rowerowa. Możecie wybrać się do Tyńca zobaczyć Opactwo Benedyktynów czy pojechać nieco za Kraków – do Ojcowa.