Lekcje online w Varii

Medium 4110962f c8f8 49ed 8b21 77c43f63f8d7

W ostatnim czasie lekcje online języka polskiego dla obcokrajowców zaczęły cieszyć się niezwykłą popularnością. Osoby zadowolone z zajęć przez internet można już liczyć w dziesiątkach tysięcy, a może i nawet milionach. Nic dziwnego. Taka forma nauki jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim skuteczna. 

A jak wyglądają kursy języka polskiego online w Centrum Varia?

W naszych zajęciach możecie uczestniczyć z każdego zakątka świata, a dzielący od szkoły dystans (czasem tysiące kilometrów), to nie problem! Jedyne, czego potrzebujecie, to dostęp do internetu oraz urządzenie, dzięki któremu połączymy się z lektorem i grupą – komputer, tablet, laptop, a jeśli lubimy pracować na mniejszym formacie, to nawet telefon. Przydadzą się też dobre słuchawki oraz mikrofon.

Lekcje polskiego online są niezwykle łatwe dla studentów w „obsłudze”.  Aby uczestniczyć w zajęciach nie trzeba pobierać specjalnych programów, które zajmą wiele miejsca na waszym dysku i dodatkowo spowolnią wasze urządzenie. Pracujemy na platformie internetowej Zoom. Wystarczy kliknąć w link, który od nas otrzymacie i już jesteście w wirtualnej sali lekcyjnej.

Niektórzy obawiają się, że kursy języka polskiego prowadzone przez internet będą mniej interaktywne albo mniej się nauczycie.  Nic bardziej mylnego! Zajęcia online przebiegają tak samo, jak zajęcia w szkole. Jedyna różnica jest taka, że nie siedzimy „w klasie”, a w swoim ulubionym fotelu z kubkiem herbaty w ręce 😊. Cały czas obecny jest nasz lektor, który odpowiada na wszystkie pytania oraz wykonuje ze studentami zadania. Omawiany jest ten sam materiał, co w szkole, korzystacie z tej samej książki, ćwiczycie wszystkie sprawności językowe – mówienie, czytanie, pisanie, słuchanie oraz gramatykę. Lekcje online są często dodatkowo urozmaicane różnymi grami czy aplikacjami internetowymi. To, że zajęcia są przez internet, nas nie ogranicza, a jedynie daje nowe możliwości.

A co się dzieje, gdy opuścisz jakieś zajęcia?

Mamy dla Was specjalną strefę ucznia, gdzie lektor umieszcza wszystkie informacje o omówionym materiale, czy przypomina o pracach domowych. Będziecie więc mogli bez problemu nadrobić stracony materiał, wydrukować, materiały z zajęć.

W jakim języku prowadzone są lekcje?

Wszystkie lekcje prowadzimy w języku polskim. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i doświadczeniu nasi lektorzy bez problemu poprowadzą zajęcią w języku polskim, nawet w grupach zupełnie początkujących. Taka forma nauki jest nie tylko efektywna, ale również niezwykle motywująca dla uczniów – zaczynasz mówić i rozumieć po polsku już od pierwszych zajęć!

Kto bierze udział w variowych kursach online?

Cały świat 😊. Na kursie spotkacie ludzi z niemal każdego zakątka świata. Dzięki temu na lekcjach zawsze jest wyjątkowa atmosfera, wyjątkowa energia.

Jesteś zainteresowany? Przekonaliśmy Cię? Zobacz naszą ofertę kursów online.

powrót >>>