A na zimowe wieczory....

Medium 7c1dff56 5c08 4116 a4ed f200839cbc94

Zima w Polsce sprzyja wszystkim nocnym markom i miłośnikom wieczorno-mrocznych atrakcji. Zmierzch zapada już ok 16-tej, a w długie zimowe wieczory można….zerknijcie na kilka naszych propozycji:

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym
Na Targach Bożonarodzeniowych można nabyć galicyjskie specjały i folklorystyczne rękodzieła. Stragany kuszą odwiedzających nie tylko słynnym oscypkiem, ale także prażonymi orzechami w karmelu, piernikami, miodami, regionalnymi wędlinami, pierogami i mięsami z grilla. Znajdziecie też słowackie sery i placki węgierskie, bo na kiermaszu wystawiają się nie tylko polscy, ale i zagraniczni kupcy. Jeśli wybierzecie się na Rynek na pewno nie możecie ominąć wielkich drewnianych beczek – to tam dostaniecie rozgrzewającego grzańca, który najlepiej smakuje przy ujemnych temperaturach 😊

Kazimierz nocą – jedyny taki!
Jednym z uwielbianych przez studentów miejsc na nocne imprezy, dyskretne rozmowy i...smaczną przekąskę jest na pewno dzielnica Kazimierz. Miłośnikom tańca polecamy klub Pozytywka, na rozmowę przy świecach zapraszamy do pubu Eszeweria. A najpopularniejsza kanapka w Krakowie? Bez wątpienia zapiekanka na Placu Nowym – rozkosze podniebienia za zaledwie kilka złotych.

Dla miłośników herbaty
Gorąca, aromatyczna herbata to polski, tradycyjny sposób na „ocieplenie” zimy. W herbaciarni Czajownia na ul. Józefa możesz spróbować herbaty z różnych zakątków świata, uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty, a także dzięki etnicznym koncertom i opowieściom podróżników przenieść się w inne przestrzenie i klimaty. Polecamy!

Ciekawe kawiarenki
Macie ochotę na spokojny wieczór przy filiżance kawy albo kieliszku czegoś mocniejszego? Oto kilka interesujących miejsc, które polecamy:

  • Frania Cafe - oferuje nie tylko drinki i kawę, ale również... usługi pralnicze. Ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym :).
  • Cafe Szafe - aromatyczna kawa w....szafie?. Wystrój może kojarzyć się ze światem, do którego trafiła Alicja z Krainy Czarów ;), dlatego jest tak niezwykły...
  • Camera Cafe - w mroźny wieczór warto rozgrzać się przepyszną gorącą czekoladą. Do wyboru do koloru!
  • Bunkier Cafe – to kawiarnia przy Plantach z ogródkiem czynnym przez cały rok. Przeszklone ściany znikają w ciepłe dni, w chłodne dają piękny widok na stare drzewa.

powrót >>>